/img/slider/12/thumbnail.webp?v=135a9634f9fb4bbfd0ea03d2577d1483

Zakladateľ

Aliplast Group – Aliplast Sp. z o.o. (segment hliníkových systémov) a Aliplast Extrusion Sp. z o.o. (výroba hliníkových profilov).

Aliplast Sp. z o.o. vznikla v roku 2002 za účasti belgického koncernu Aliplast vyrábajúceho hliníkové systémy od roku 1984. Výsledkom nadviazaného partnerstva bola distribučná sieť Aliplast a výrobná linka hliníkových systémov v Poľsku.

Spoločnosť Aliplast sa od začiatku svojho pôsobenia zameriava na investície a vývoj pri zachovaní najlepšej kvality ponúkaných produktov a na implementáciu nových inovatívnych riešení do hliníkových profilových systémov. Technologický park spoločnosti tvoria 2 vertikálne práškové lakovne, 2 horizontálne práškové lakovne, pomocná lakovacia linka, eloxovňa a CNC oddelenie. Na trhu bola zaznamenaná dynamika predaja, neustále sa rozširujúci zoznam príjemcov z  Európy a Spojených štátov. Aliplast získal mnoho prestížnych vyznamenaní a ocenení od priemyselných a obchodných organizácií. Spoločnosť sa zameriava na riešenia šetrné k životnému prostrediu; v roku 2021 získali hliníkové okenné a dverové systémy vyrobené spoločnosťou Aliplast strieborný certifikát Cradle to Cradle.

Skupina Aliplast má takmer 1000 zamestnancov a jej výrobné a skladové plochy zaberajú takmer 60 tisíc m2.

Aliplast Sp. z o.o. (segment hliníkových systémov) a Aliplast Extrusion Sp. z o.o. (výroba hliníkových profilov) sú súčasťou medzinárodnej skupiny CORIALIS.

CORIALIS Core Innovative Aluminium Integrated Solutions je medzinárodná skupina pozostávajúca z nasledujúcich spoločností: Aliplast Aluminium Systems v Belgicku, Profils Systèmes vo Francúzsku, Smart System vo Veľkej Británii, Aliplast Aluminium Systems  v Poľsku, JMD Systems, Lingote Aluminios S.A. v Portugalsku a Centroalum S.A. v Španielsku.

 

Navštívte naše ďalšie stránky
Aliplast Extrusion, Corialis